Zajęcia artystyczne

10000663Staramy się w różnorodny sposób rozwijać talenty naszych podopiecznych ! Oferujemy zajęcia plastyczne, teatr, muzykę  oraz gotowanie.

Plastyka

Zajęcia plastyczne odbywają się w każdą środę. 

Kolorowanki mamy w każdej wolnej chwili 🙂

W wieku szczególnej wrażliwości na bodźce ze świata zewnętrznego chcemy kształtować w najmłodszych poczucie estetyki, zaszczepić postawę zadumy nad pięknem.Aktywność plastyczna dzieci jest jedną z pierwszych form wypowiadania się przez sztukę.

Zajęcia plastyczne dla naszych podopiecznych są urozmaicane przez różnorodne techniki plastyczne, ciekawe tematy inspirujące wprowadzenia do działań. Staramy się angażować w proces twórczości plastycznej wiele zmysłów, by rozwijać wrażliwość.

Muzykapobrane

Zajęcia w rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu. 

Muzyka jest obecna w codziennym życiu małego dziecka i często stanowi tło podejmowanych przez niego czynności. Od najwcześniejszych lat potrzebę kontaktu z muzyką kształtują rodzice, którzy mogą wprowadzić dziecko w świat dźwięków jeszcze przed narodzinami. Zabawy muzyczne wpływają na kształtowanie się u maluchów słuchu muzycznego. Mogą mieć charakter słuchania i śpiewania piosenek, rysowania do nich różnych obrazków, poruszania się w ich rytmie, a także gry na instrumentach muzycznych.

Teatr

Teatrzyki mamy dwa razy w miesiącu. Każde przedstawienie jest o innej tematyce.

Pokonywanie takich trudności sprzyja nie tylko postępom w nauce muzyki, ale także rozwojowi ogólnemu. Poszerza inteligencję, pamięć, spostrzegawczość, refleks. Uczy koncentracji.

Niezwykłość zajęć teatralnych polega na tym, że pokazują piękno poważnych utworów literackich i odwieczne życiowe prawdy w sposób magiczny i bliski małemu odbiorcy. Dzieci uczą się okazywania emocji, nazywania stanów ducha, przeżywania radości i smutków. Bez wątpienia rozwija się wrażliwość i kreatywność. images

  • teatr jest zaczarowany i w nim wszystko jest możliwe…

Gotowanie

Jednym z najlepszych pomysłów wykorzystania kameralnej atmosfery naszego przedszkola są zabawy kulinarne z dziećmi. Noski upaprane mąką, zapach cynamonu i radość małych łapek z wyrabiania ciasta pod okiem Pani, wspólne pełne radosnego napięcia oczekiwanie na to co wyjdzie z piekarnika- zapewnia magiczną, domową, prawie świąteczną atmosferę.

images (1)

Urodzinki maluszków

Urodziny, to wyjątkowy dzień w życiu dziecka. W naszym żłobku każdy maluszek obchodzi je indywidualnie, 0d5ca20e918ef422b480e576e19cedb3_1000_1000_0_1

Ciocie organizują dobrą zabawę oraz zamawiają pyszny torcik. Często bawi się z nami klaun, a sala ozdobiona jest balonikami oraz innymi akcesoriami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *